Повторно одложена премиерата на новиот Џејмс Бонд филм

Прикажувањето на новиот „Џејмс Бонд“ филм – No Time to Die, e повторно одложенo – овојпат за 8 октомври, oвaa 2021 година.

Последното појавување на Даниел Крег како агентот 007 првично требаше да се појави во кината во октомври 2019 година, но беше одложен неколкупати. Прво поради промена на режисерот, а потоа и поради коронавирусот. И низа други филмови се одложени поради пандемијата.

„Warner Bros“ претходно веќе еднаш најави планови за интернет-премиери на сите свои филмови во 2021 година во истовреме како и во киносалите на САД. Сепак, креаторите на No Time to Die во моментот ја исклучуваат можноста филмот да биде првично објавен на некоја стрим-платформа. Гласноговорик на „Metro Golden Mayer“ за списанието „Variety“ во октомври изјави дека студиото сака „да го зачува киноискуството“ за обожавателите на „Џејмс Бонд“ филмовите.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се вратил Мујо од партиски состанок потечен во двете очи.
"Што се случи?"- го прашале.
"Па, знаете, партискиот состанок беше многу долг..."
"И ?"
"Јас седев зад...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...