Џеред Лето повторно во улогата на негативецот Џокер

Режисерот Зек Снајдер на Инстаграм објави слики од новиот Џокер. Со тоа, и пошироката јавност дозна дека Џеред Лето повторно ќе го глуми овој веќе легендарен негативец.Лето го глумеше овој лик и во „Одредот на отпишаните“ од 2016та, но не и во годинешниот втор дел. Наместо тоа, тој глуми во новото, исто така овогодишно продолжение, на филмот „Лига на правдата“ што е во постпродукција и прикажувањето е закажано за 18 март.

Според објавените фотографии, Џокер повторно ќе има долга коса, препознатливото избелено лице и шминка околу устата и очите, но и гумени ракавици и бела тоалета, што е новост.

-Кул моментот на сцената е во тоа што Џокерот зборува директно со Бетмен за Бетмен. Тој го анализира Бетмен, кој е тој и што е тој, објаснува Снајдер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си одат тројца будали по железничка пруга и едниот вели:
-колку долги се овие степеници, бреее, крај немаат
Вториот вели:
-абе остај што се долги, па и оградава ја ставиле...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...