„HBO Max“ нема да ги тргне филмовите на Вуди Ален

Продукциската куќа HBO нема намера, од својата стрим-платформа да ги тргне филмовите на Вуди Ален по новата документарна серија „Ален против Фароу“ која фрла ново светло врз наводите дека режисерот е сексуален напасник.На платформата „HBO Max“ во мигов има шест филма на Вуди Ален: „Broadway Danny Rose“ (1984), „Radio Days“ (1987), „September“ (1987), „Another Woman“ (1988), „Shadows and Fog“ (1991) и „Scoop“ (2006). Неговата поранешна девојка Мија Фароу се појавува во сите филмови, освен во последниот.

-Овие наслови ќе останат достапни во изборот, па гледачите може да донесат свои одлуки за прикажување на дело, врз податоците што ги знаат, соопшти HBO.

Документарецот „Ален против Фароу“, од кој досега, во неделата е прикажан првиот од четирите дела, го прикажува времето кога Ален (85) и Фароу беа заедно и успешни во 1970-тите и 80-тите, но и неговата врска со една од посвоените ќерки на Фароу – Сун-Ји, за која подоцна режисерот и се ожени. Се говори и за исто толку старото тврдење дека Ален сексуално ја злоставувал нивната заедничка посвоена ќерка – Дилан, што Ален го одрекува. За тоа, никогаш не беа покренати обвиненија.

Ален смета дека документарецот еднострано ја прикажува приказната и дека, наводно, му биле дадени „малку денови да одговори“ со свое видување, како што вели во неговото соопштение за медиумите.

Режисерот се раздели од Фароу во 1992., а во 1997 година се ожени со Сун-Ји Превин, ќерката на неговата претходна невенчана партнерка и сега заедно имаат две посвоени деца.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Трпе, зошто татко ти денес беше на училиште?
- Учителката го викна за да се жали од мене.
- И што стана?
- Е па ништо, учителката ми кажа сега да ја викнам мајка ми, за да се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
753 п.н.е.- Според преданието, Ромул го основал...
1500.- Португалскиот морепловец Педро Алварес...
1509.- Умре англискиот крал Хенри Седми, основач...
1699.- Умре францускиот писател Жан Батист...