Мајкл Китон: Бетмен е културолошка икона

Мајкл Китон по речиси 30 години, повторно го глуми Бетмен. Овојпат во филмот каде што главен и насловен лик е, всушност, еден друг суперхерој – Флеш.– Сега го сфаќам ова на сосема поинакво ниво. Целосно го почитувам. Го почитувам она што луѓето се обидуваат да го направат. Никогаш не сум го гледал (Бетмен) како: „Ох, ова е само глупава работа”. Не беше глупаво кога го глумев Бетмен, но тоа стана огромна работа, културолошки. Тој е икона. Така, јас сега имам уште поголема почит кон тоа… Сега дури и велам: Исусе, ова е огромно!, изјави Китон.

Инаку, во филмот се појавува уште еден „Бетмен“ – Бен Афлек. Во однос на главната улога, Езра Милер ќе го глуми ликот на Бери Ален / Флеш. Филмот е најавен за следната 2022 година.

Инаку, говорејќи за политичките погледи и заложби, Китон истакна дека ако некој е славен, може да направи повеќе штета, отколку помош со своето присуство или истакнување.

– Знаете ли што забораваат луѓето? Сите ние сме само обични луѓе, од некаде во Синсинати, или Отава, или Кливленд, наведе актерот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек во кафич и му вика на шанкерот:
- Дај ми две дупли вотки.
- Ти изгледа си имал многу тежок ден, а?
- Абе остај, открив дека постариот брат ми е педер.
Доаѓа...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1216.- Умре англискиот крал Џон Без Земја,...
1735.- Роден е Џон Адамс, втор по ред...
1745.- Во Даблин умре Џонатан Свивт, најголем...
1812.- Францускиот цар Наполеон I нареди...