„Оскарите“ повторно ќе имаат водител

Вечерта на „Оскар“ наградите на американската Академија за филмски уметности и науки, повторно ќе има домаќин на свеченоста – првпат по 2018 година.Овогодишното 94. доделување на Оскарите, кое е закажано за 27 март, се враќа во Холивуд и, традиционално – во театарот „Долби“. Минатата година, поради епидемијата на коронавирус, гала-вечерта се случуваше на големата железничка станица во центарот на Лос Анџелес и со намален број гости.

Засега не е познато кој ќе биде водител на доделувањето. Во 2017 и 2018 година тоа беше комичарот Џими Кимел, а Кевин Харт ја одби понудата да биде домаќин во 2019, откако на Твитер се појавија негови постари објави на интернет кои беа оценети како хомофобични. Академијата во тоа време не најде замена за Харт, па и наредните изданија на емисијата немаа водител.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...