„Врисок 5“ заработи 34 милиони долари и е на врвот на Бокс-офисот

Најновото продолжение на „Спајдермен“ (Spider-Man: The Road Without Return) до неодамна беше најгледаниот филм во кината низ светот, но викендов, петтиот дел на веќе култниот хорор-серијал „Врисок 5“ го симна од престолот.

„Врисок 5“ заработи 34 милиони долари за време на викендов и веднаш се најде на врвот на Бокс-офисот.

Многумина беа заинтригирани од враќањето на веќе познатите имиња и во петтиот филм, кои ги повторуваат улогите од претходните делови – Нив Кембел, Кортни Кокс и Дејвид Аркет и – Марли Шелтон, која првпат ја видовме во „Врисок 4“. Нови лица во приказната се ликовите на Џена Ортега, Мелиса Барера и Џек Квејд.

Режисери на филмот се Мет Бетинели-Олпин и Тајлер Жилет. Вес Крејвен, кој ги режираше првите четири дела почина во 2015 година на 76-годишна возраст.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...