Прва фотографија на Рајан Гослинг како Кен

Рајан Гослинг ќе го глуми момчето на познатата кукла Барби, во истоимениот игран филм на режисерката Грета Гервиг.

На изненадување на обожавателите, продукциската куќа „Ворнер брос“ ја објави и првата слика од актерот како Кен.

Прикажувањето на филмот „Барби“ засега е закажано за 21 јули 2023, а главната улога ѝ припадна на Марго Роби.Во другите улоги ќе ги видиме Вил Ферел, Мајкл Сера, Ема Меккеј и други познати холивудски имиња. Сценариото Гервиг го пишува заедно  со Ноа Баумбах.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...