Top Gun: Maverick – филм со најголема заработка во кариерата на Том Круз

Top Gun: Maverick ја помина границата од 800 милиони долари заработка на светско ниво, со што стана филм со најголем приход во кариерата на Том Круз.Остварувањето со тоа го помина претходниот филмски хит на Круз, „Mission Impossible: Fallout од 2018 година, што заработи 791,1 милион долари ширум светот. Вкупниот приход на „Top Gun: Maverick” во мигов изнесува 806,4 милиони долари, а сега има шанса да стане првиот филм со Круз во главната улога, во „клубот од милијарда долари“.

На продолжението на филмскиот хит „Top Gun“ од 1980-тите, обожавателите чекаа 36 години.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...