Емилија Кларк ќе ја глуми сопругата на Оскар Вајлд

Актерката, Емилија Кларк, ќе ја толкува улогата на Констанс Лојд во историската драма „The Ideal Wife” на филмската режисерка Софи Хајд.Кларк ќе ја глуми сопругата на aмериканскиот писател Оскар Вајлд, со кого се омажила 1884 година и имале два сина. Лојд, инаку, се помни како поборничка за правото на жените да носат удобна облека, а не „задушувачки фустани“од Викторијанската ера.

Филмот е во претпродукција и снимањето допрва следи.

Емилија Кларк, по улогата на Денерис Таргаријен во „Игра на престоли“ и повеќе други успешни филмови, доби улога и вo„Марвел“ серијата „Secret Invasion”.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...