Еди Марфи доби награда за животно дело, па се пошегува со Вил Смит

Актерот-комичар Еди Марфи, на доделувањето на „Златните глобуси“, го прими спацијалното одличје „Сесил Б. Демил“ за животно дело.И, во својот говор по тој повод, тој советуваше: Не кажувај го името на сопругата на Вил Смит!Со својата шега, Еди Марфи алудираше на минатогодишното доделување на „Оскарите“ кога по шегата за Џејда Пинкет-Смит, доделувачот Крис Рок доби шлаканица од Вил Смит.

– Сакам да ве известам дека постои дефинитивен план што можете да го следите за да постигнете успех, просперитет, долговечност и мир на умот. Постои план и јас го следам цела моја кариера. Многу е едноставно… Само следете ги овие три работи: плаќајте даноци, внимавајте на Вашата работа и – не кажувајте го името на сопругата на Вил Смит!, нагласи Еди Марфи, кој случајно, му е пријател на Смит.

Крис Рок во својот комичарски настап, ја спомна фризурата на Џејда која страда од алопеција. Смит првично се насмеа на коментарот, но кога ја виде лутата реакција на неговата сопруга, истрча на сцената и му удри шлаканица на комичарот. Кога се врати на своето место, Вил Смит извика: „Не ставај го името на мојата сопруга во твојата е**на уста!“Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Што им прави Кина на земјите што го признаваат Тајван?
- Џипсо ги прави.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Национален празник на Нов Зеланд
1564.- Роден е англискиот писател Кристофер...
1665.- Родена е англиската кралица Ана, која...
1685.- Умре англискиот крал Чарлс Втори Стјуарт,...