Хју Грант повторно со напад на бес на снимање

На снимањето на филмот „Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves“, британскиот актер Хју Грант имал „неколку изливи на гнев“, и тоа поради жена која случајно се нашла на филмската сцена.

Долгоочекуваниот филм се снимаше во Северна Ирска, а Грант (62) за списанието „Тотал филм“ открива дека не е задоволен со своето однесување за време на снимањето на филмот. Уште повеќе, тој своето непримерно однесување го спореди со испад на неговиот колега Кристијан Бејл на снимањето на „Терминатор 4“.

- Уште првиот ден изгубив нерви со една госпоѓа. Претпоставив дека таа е филмаџика од студиото, што требаше да ја знам... Потоа испадна дека жената е исклучително фина жена, која придружувала едно девојче, рече тој, опишувајќи како гневот целосно го зацрвенува во лицето.

Инаку, ова не е првпат Хју Грант да ги губи нервите на работа, па еднаш призна и дека има „мега-бес“ барем еднаш годишно. Поради неговото лошо однесување правел паузи од глумата, а и добива сѐ помалку понуди за улоги.

Следниот филм од приказната „Зандани и змејови“ излегува на 31 март и во него глумат и Крис Пајн, Мишел Родригез, Реге-Жан Пејџ.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на театрите
- Ден на здравственото воспитание на Македонија
1625.- Умре британскиот крал од шкотско потекло...
1703.- Рускиот цар Петар Велики, на утоката на...