Пристигна трејлерот за долгоочекуваниот Dune: Part 2

По големиот успех на „Dune: Part 1” кој беше објавен во 2021 година и освои 6 награди „Оскар“, доаѓа долгоочекуваниот трејлер за „Dune: Part 2“.

Премиерата на научно-фантастичниот филм, со Тимоти Шаламе и Зендаја во главните улоги се очекува во ноември 2023 година.

Продолжението засновано на истоимениот роман на Френк Херберт, е во режија на Вилнев, а во продукција на Warner Bros. Pictures и Legendary Entertainment. Снимен е во Будимпешта, Абу Даби, Јордан и Италија.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој старец кој никогашне бил
на лекар оди на преглед.Влегува
во болницата и застанува на
шалтер,а сестрата го прашува:
-Повелете господине.
-Сакам да разговарам со...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1671.- Под водство на легендарниот јунак Стенка...
1963.- Првата жена - космонаут Валентина...
1993.- Во Скопје, умре Борко Лазески, македонски...
1997.- Република Македонија и Кувајт...