Премиерата на „The Dial Of Destiny” најпопуларен настан на Канскиот филмски фестивал

Премиера на „The Dial Of Destiny” петто и последно појавување на археологот Индијана Џонс несомнено е најпопуларен настан на 76-от филмски фестивал во Кан. Холивудскиот ветеран Харисон Форд (80) имаше ретко појавување на црвениот тепих заедно со својата сопруга Калиста Флокхарт (58).

Премиерата се покажа и како најпосетен настан на овогодинешниот Кански фестивал, со мноштво гламурозни убавици, меѓу кои и Карли Клос и Џема Чан, кои исто така беа присутни.

Форд ја репризира својата улога како титуларен херој за последен пат во петтиот филм за Индијана Џонс, откако за прв пат го презеде иконскиот лик во 1981 година во „Raiders Of The Lost Ark”.

Во филмот, кој треба да се појави во кината низ светот од 30 јуни, играат и Мадс Микелсен и Антонио Бандерас, а го режираше Џејмс Манголд.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Некој крупен маж земал ситна жена, па другарите го прашуваат:
- Добро бе, каков ви е сексот, кога сте толку различни?
- Абе, јас си лежам, она е одозгоре, па јас ја држам и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1723.- Роден е шкотскиот економист Адам Смит, кој...

1819.- Роден е англискиот астроном и математичар...

1826.- Во Лондон умре Карл Марија Вебер,...