Продолжението на „Bird Box“ на Нетфликс во јули

Нетфликс објави трејлер за продолжението на „Bird Box”. Оригиналната приказна екранизирана 2018 година, е сместена во САД и следи мајка на две деца (Сандра Булок) која се бори за опстанок во апокалиптичен свет...

Трилер-драмата во режија на Сузан Биер, е заснована на романот на Џош Малерман од 2014 година, а вториот дел којшто не ја следи првичната приказна, и е наречен „ Bird Box Barcelona”, го следи она што се случува со епидемијата во Шпанија. Новиот филм е на шпански и англиски јазик и ќе биде достапен на стрим-платформата од 14 јули.

Сценариото и режијата се на Алекс и Давид Пастор, а главните улоги ги толкуваат Марио Касас, Џорџина Кембел, Диего Калва, Алекандра Хауард, Наила Шуберт, Патрик Криадо, Гонзало де Кастро, Мишел Џенер и Леонардо Сбараља.

„Bird Box” пред пет години постигна 282 милиони часови гледаност за првите четири недели. Единствениот филм што го надмина досега, е „Red Notice” со 328,8 милиони часови гледаност за три недели.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...