„Вонземјанин“ се вози по метроата во Њујорк

Снимка од нешто налик вонземјанин во подземната железница во Њујорк - еден од најпрометните градови во светот, предизвикува внимание на интернет. Некои се пошегуваа и дека треба да биде повикан Вил Смит кој „ги шамараше“ вонземјаните во научнофантастичната комедија „Луѓе во црно“.„Вонземјанинот“ носи маска во сино-зелена боја со облик на голема ќелава глава, со искривени уши и црни очи... Има и широка маица со слика на планетата Земја и зборовите „Сакај ја мајка си“, а луѓето го забележале на повеќе места во „Големото Јаболко“, користејќи само движења со рацете за комуникација.

Се работи за осмислена реклама за новиот филм „Џулс“ (научна фантастика, драма, комедија), којшто веќе излезе на 11 август. Станува збор за приказна старец чиј живот се менува кога НЛО ќе слета во неговиот двор во рурална Пенсилванија (САД).Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Си живеел Тарзан во џунгла среќно 25 години и попатно си се задоволувал со дупки во дрвата. Додека еден ден тој си правел што си правел со еден даб, го нашла Џејн и целата се...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1813.- Во Лајпциг е роден Рихард Вагнер,...
1819.- Парниот брод "Савана", изграден во...
1885.- Во Париз умре Виктор Иго, француски...
1918.- Германските воени авиони го бомбардираа...