Рајан Рејнолдс со своја детска емисија

Глумецот Рајан Рејнолдс почна со првата своја детска емисија под наслов „Приказни за пред спиење со Рајан“ (Bedtime Stories with Ryan). Продукцијата е на неговата компанија „Максимум ефорт“, и е создадена во соработка со каналот „Фјубо ТВ“, „Артклас“ и „Лун продакшнс“.

Популарниот канадски актер вели дека оваа емисија била негов сон веќе некое време.

Досега се снимени 15 епизоди и веќе почнаа да се прикажуваат на „Фјубо ТВ“. „Приказните за пред спиење со Рајан“ се „магични и пријатни за опуштање, а мелодичниот глас на Рајан дава свој печат на секоја приказна“, како што се вели во описот, претворајќи ги во класици за новите генерации.

Според „Форбс“, Рајан Рејнолдс е вториот најплатен глумец во светот за 2020 година, со заработка од повеќе од 20 милиони долари по филм. Во мигов се снима третиот дел од „Дедпул“ (Deadpool), а најавени се уште 10-на проекти со Рејнолдс во главните улоги.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Некој селанец сакал да ја помине реката со трактор, ама не знаел колку е длабока.
Здогледал некоја русокоса покрај патот.
- Невесто, рекава длабока е?
- Не!
Тргнал овој низ...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...