Премиера на „Deadpool & Wolverine” во јули

Пo шест години, на големиот екран се враќа можеби најпопуларниот „анти-херој“ во светот на суперхероите - „Deadpool“, кој го глуми Рајан Рејнолдс.

Продукциската куќа „Марвел“ го објави првиот трејлер за третиот од серијалот филмови, под наслов „Deadpool & Wolverine” којшто собра повеќе од 7,4 милиони прегледи во првите 12 часа.

Откако „Дизни“ го купи студиото „Фокс“ во 2019 година, коешто ги имаше правата на филмовите „X-Men” и „Deadpool“ мутантите и циничниот (анти)суперхерој официјално се приклучија кон „Универзумот на „Марвел“.

Новиот филм го режираше Шон Леви. Прикажувањата во кино се закажани за 26 јули, оваа година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Релативно срамежлив дечко отишол во кафич со другарите и откако се напиле по една пијачка овој собрал сили и и пришол на некоја од девојките, прашувајќи ја дали може да ја части...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен....
Верски календар
На денешен ден
280.- Роден е римскиот цар Флавиј Валериј...
1617.- Меѓу Шведска и Русија е склучена спогодба...
1807.- Роден е американскиот писател Хенри...
1844.- Домениканска Република се одвои од Хаити,...