„Ѓаволот носи Прада“ добива продолжение 18 години подоцна

Речиси точно 18 години откако „Ѓаволот носи Прада” се појави во кината, конечно можеме да очекуваме продолжение во режија на Дизни.Дизни ја донесе сценаристката Алин Брош Мекена, која го адаптираше оригиналниот филм од 2006 година од истоимениот роман на Лорен Вајсбергер од 2003 година. Иако сè уште не е потврдено дека оригиналната актерска екипа ќе се врати, описот на сценариото навестува дека повторно ќе имаме можност да ги гледаме Мерил Стрип (Миранда Пристли) и Емили Блант (Емили Чарлтон).

Веста за продолжението доаѓа само неколку дена по музичката адаптација на изведбата на Вест Енд во Лондон, со Ванеса Вилијамс како Миранда Пристли и со сосема нова музика од Елтон Џон.

Приказната за продолжението ќе ја следи Пристли и нејзината кариера во денешно време бидејќи традиционалното издавање списанија е во опаѓање.

Таа се соочува со Чарлтон, за која се вели дека е моќен извршен директор на голема групација.

Оригиналниот филм беше адаптиран од истоимениот роман на Вајсбергер, кој се заснова на нејзиното време како асистент на главната уредничка на Вог, Ана Винтур.

Филмот, во режија на Дејвид Френкел, беше изненадувачки блокбастер хит, заработувајќи 124,7 милиони долари низ кината во САД и 326,7 милиони долари ширум светот.
Стрип освои Златен глобус за нејзината изведба, а исто така доби и номинација за Оскар.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Жена му на Трпе родила близнаци.
Трпе на работа донел мекици да части, и колегите го прашуваат дали близнаците му се еднојајчани или двојајчани.
- А бе, едното е двојајчано, а...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1556.- Во Рим свечено е осветено грандиозната...
1606.- Роден е Харменсон ван Рајн Рембрант,...
1904.- Во Бадевалер умре Антон Павлович Чехов,...
1944.- Во Штип бугарските фашисти ја убија Вера...