Селена Гомез се враќа со нов сингл

После паузата која ја направи поради своите здравствени проблеми, Селена Гомез се враќа со нов сингл наречен „Wolves“.Песната која зрачи со емоции е инспирирана од лична приказна, а пејачката иако официјално нема објавено нов албум на своите фанови им рече дека треба да бидат во очекување на истиот.

-Ќе ги објавам песните кои сакав да ги објавам, но не бев во можност поради работите кои ми се случуваа во мојот личен живот и беше попотребно да се погрижам прво за себеси, изјави Гомез велејќи дека се чувствува како веќе да има два албума снимено зад себе.
Во музиката која ќе ја снима наредниот период најави дека ќе биде искрена, по сите работи кои таа ги доживеа.
 
Новиот сингл на Селена Гомез имате можност да го слушнете во продолжение:Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се враќа Мујо дома од работа и ја затекнува Фата со Хасо:
- Добро бе Хасо, биваше ли ова да ми го направиш?! Па заедно во школо одевме, најдобри другари бевме, кум ми беше на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено пo наместа влажни коловози на повисоките и суви коловози на пониските места. Намалена видливост поради појава на магла од 50...
Верски календар
На денешен ден
1562. - Во Мадрид е роден Феликс Лопе де Вега,...
1758.- Британците го окупираа Сенегал.
1763.- Умре францускиот писател Прево, познат по...
1783.- Последните британски војници го напуштија...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби