По лимонадата на Бијонсе ќе ги слушнеме и лимоните на Ријана

Последниве неколку месеци Ријана реши да ги запостави филмските проекти и сопствената линија за шминкање, и повторно да и се посвети на музиката.

Сепак со враќањето на музичкиот план таа направи огромен тресок со снимање на рап песната  Lemon која ја изведе заедно со N.E.R.D.

Веќе е општо познато дека Ријана е синоним за интригантност, па не е чудно што музичкото видео за песната е во истиот стил.

Видеото започнува со ликот на Ријана која ја бричи главата на друга жена во хотелска соба, а продолжува со преплетот на танцот на истата жена и текстот на песната.

Ова е нејзино прво музичко појавување после „Wild Thoughts“  која беше резултат на нејзината соработка со диџеј Калед и Брајсон Тилер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби