YouTube хакнат „Despacito“ исчезна по 5 милијарди прегледи

Само неколку дена откако беше објавено дека хитот на Luis Fonsi ft. Daddy Yankee, „Despacito“ е првото видео на YouTube кое ќе влезе во историјата со 5 милијарди прегледи, песната изгледа е избришана од платформата.

На линкот каде што беше поставено видеото сега се појавуваат маскирани лица со пиштоли кои се вперени кон камерата.

Кога фановите ќе посакаат да ја пуштат песната, видеото е недостапно. Истото се случи и со неколку видеа од Шакира, Тејлор Свифт и Дрејк. Вината за ова ја преземаа хакерите кои Prosox и Kuroi'sh, кои под видеата напишаа „Слободна Палестина“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Малиот Трпе на час по македонски.
- Трпе, составот за домашните миленици е ист како на брат ти.
- Е па што да правам кога имаме исто куче!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Од ЕВН е најaвено дека од 03.10.2018 година, напојувањето на тунелите на патот Демир Капија - Смоквица од страна на...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на слепите
- Меѓународен ден на пешачењето
70 п.н.е.- Роден е римскиот писател Публиус...
1529.- Турскиот султан Сулејман II се откажа од...
1542.- Роден е царот Абу ул Фат Џелалудин Акбар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби