Марија Спасовска „Best Voice“ на интернационалниот фестивал „Тра-ла-ла“

Марија Спасовска повторно го освои жирито на Интернационалниот фестивал Тра-ла-ла кој се одржа во Охрид и Битола од 14-ти до 18-ти овој месец.

Од 105 учесника од 18 различни земји од Европа, Марија Спасовска пред 18 членото жири успеа да се претстави во најдобро светло.Таа на Гала концертот кој се одржа во Битола свечено беше прогласена за Best Voice од Претседателот на Интернационалното жири, кој покрај пехарот Ѕвезда што ѝ го додели ѝ додели и школарина за вокална техника во Романија.

Денес повторно ја претставив Македонија🇲🇰 на Интернационалниот фестивал Тра-ла-ла во Охрид/Битола ❤ Со песната Euphoria од Loreen го предизвикав вниманието на публиката❤

Posted by Marija Spasovska / Марија Спасовска on Friday, August 17, 2018

Марија во април 2019-та ќе престојува во Романија и ќе ги усовршува своите вокални способности и техники. Покрај ова Марија Спасовска освои Специјална награда пехар и диплома во својата категорија во која се натпреваруваше и дополнително веќе со доделена акредитација ќе ја претставува Македонија на нови два фестивала во Швајцарија и Полска.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Што е тоа автокефална жена?
- Тоа е жена која си ги прави кејфовите во кола.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните...
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на дијабетесот
565.- Умре византискиот цар Јустинијан I ...
1263.- Умре Александар Невски, новгородски кнез,...
1533.- Шпанските освојувачи под командата на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби