Радискиот хит „Искрен пред себе“ на Стефан ќе добие видеозапис

Големиот радиски хит „Искрен пред себе“ на Стефан Величковски зад кој како автори се потпишуваат Лазар и Магдалена Цветкоски во наредниот период ќе добие и своја видео приказна.

- Песната ја снимив во 2010 година, но тогаш не снимивме видеозапис и остана така да се врти само на радио. Мислам дека е штета да остане така, затоа во наредниот период ќе претставиме нејзина видео приказна со која повторно ќе ја актуелизираме, но секако ќе има и нови материјали, вели Стефан.

Величковски покрај бројните настапи ширум нашата земја, неодамна одлучи да се проба и во модниот свет, па потпиша и ексклузивен договор со модната агенција „Моделс Ин“ која ќе го застапува во светски рамки за сите модни ангажмани.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Три најголеми студентски лаги:
-утре почнувам да учам
-соблечи се, не ти правам ништо
-позајми ми 200 ден ти ги враќам во вторник
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1492. - Христофер Колумбо, откривајќи ја Америка,...
1532.- Шпанскиот конквистадор Писаро, само со...
1577. - Сер Франсис Дрејк, англиски гусар,...
1630. - Во Регенбург умре Јохам Кеплер,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби