Гага и Бредли во емотивна прегратка за изведбата на „Shallow“

Хемијата што постои помеѓу Лејди Гага и Бредли Купер е навистина нешто посебно.

Иако и двајцата тврдат дека не се ништо повеќе од добри пријатели кои имаат огромна почит еден за друг, сјајот во очите за многумина е доказ дека каде што има чад има и оган.

Гага годинава го освои Оскарот за оригинална песна за ,,Shallow“ од „A Star is Born”, па публиката од Долби театарот, каде што се одржа доделувањето на наградите имаше можност во живо да ја погледне нејзината изведба со Бредли Купер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си била некоја жена и отишла на гинеколог и му вика да ја напраи девица до вечер зошо мажот не знаел дека не е невина. Ја легнува овој на стол и работи.
Утредента доага оваа и му...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ДОО „Стентон Градба“ – Битола известува дека поради изведување на градежни работи, поточно...
Верски календар
На денешен ден
1570.- Папата Пие Петти иако од црквата ја...
1707.- Роден е италијанскиот писател Карло...
1723.- Умре англискиот архитект Кристофер Рен,...
1778.- Роден е аргентинскиот генерал и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби