Слепилото и аутизмот не го спречија Коди Ли да победи на „America's Got Talent“

Коди Ли (22) можеби не гледа и е аутистичен, но тоа не го спречи да го исполни својот најголем сон – победа во шоуто „America's Got Talent“.Момчето, кое за прв пат го видовме на сцената пред неколку месеци, полека и сигурно се искачи до самиот врв. Во финалето на талент шоуто настапи заедно со Леона Луис, со која ја изведоа баладата „You Are The Reason“. Коди освои вредна награда од милион долари, а воедно и уникатна можност за свое шоу во Лас Вегас.

Ли е роден со хипоплазија на оптичките нерви, што резултирало со слепило на млада возраст. Тој исто така има аутизам и Адисонова болест, состојба предизвикана кога надбубрежните жлезди не произведуваат доволно хормон кортизол.

 Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си игра едно детенце во градинка, кога му приоѓа едно девојче и го прашува:
- Сакаш да си играме заедно?
- Сакам. А, која игра ќеја играме?
- Ќе ти кажам, ама ти прво кажи ми...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози. Врнежи од снег има на Попова Шапка, Маврово и на планинскиот премин Стража, но без забрани за...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби