Александар Јосифовски и поставил ултиматум на својата мајка пред да влезе во „Гранд“

Единствениот Македонец кој во 14-та по ред сезона на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ успеа да ги добие сите можни гласови од членовите на строгото стручно жири, Александар Јосифовски пред да се пријави за учество и поставил ултиматум на својата мајка.Имено, неговата мајка имала голема желба да се пријави и биде дел од ова големо шоу, но Александар и рекол дека ќе се пријави само под услов ако и таа се врати на сцената и повторно работи на нов музички материјал.

Малкумина знаат дека негова мајка е познатата фолк пејачка Елизабета Јосифовска која уште во 1996 година со песната насловена како „Ем го мразам, ем го посакувам“ буквално ја освои публиката на фестивалот „Тримери“ во Струмица, а на нејзина сметка постојано пристигнуваат големи пофалби од целиот регион.


Елизабета ја прифатила понудата и веднаш снимила нов спот за песната, а Јосифовски пред само неколку дена успешно започна да го трасира својот пат под музичкото небо изведувајќи ги маестрално „Једина“ на Владо Георгиев и „Угаси ме“ од групата Парни Ваљак. Во наредните месеци тој ќе работи со рок ѕвездата Ѓорѓе Давид Николиќ, бидејќи токму него го избра за свој ментор.

Александар Јосифовски има и свој рок бенд кој го носи името „French Olives“ и негови членови покрај Александар како вокал, се и Мартин Милески - гитара, Славчо Китаноски – клавијатури и Климент Боев – тапани.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Аман докторе, дојдов на операција на крајници, а вие ми го извадивте и слепото црево?!!!
- Е да... Колегите ми аплаудираа на првата операција, па морав нешто да направам на бис.
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по влажни коловози, а на повисоките места има остатоци од кашест снег. Врнежи од снег се бележат на Попова Шапка, Маврово, Струга и на...
Верски календар
На денешен ден
274.- Во Наисус (денес Ниш) е роден Константин...
1525.- Последниот ацтечки цар Куаутемок по долго...
1533.- Роден е Мишел Монтењ, француски...
1825.- Потпишан е Договор меѓу Русија и Велика...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби