Празнично рок изненадување од Антонио Пејоски

Младиот талентиран пејач Антонио Пејоски подготви оригинално празнично рок изненадување за своите обожаватели.Имено, Антонио и својот бенд успеаја да направат одлична преработка со рок аранжман на големиот хит „Draga dodji kuci“ од Амадеус Бенд, а истата веќе одлично е прифатена од домашната јавност.

- Мило ми е што преработката веќе е одлично прифатена и има солиден број на прегледи на YouTube. Следно на што работиме со мојот бенд е наша авторска песна која планираме да ја објавиме на почетокот на пролетта, вели Антонио Пејоски.

Снимањето и комплетната обработка на звукот е дело на самиот Пејоски, додека видеото се снимаше во режија на Борче Димоски и Digital Box на летната сцена „Сиеста“ во склоп на Домот на културата во Струга.

Како потсетување, Антонио Пејоски и својот бенд настапуваат ширум целата територија на Македонија, но нивните обожаватели често можат да уживаат во нивната музика и во Косово и во Грција.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Во болница влегува панкерка и се жали на болки во стомакот. Младава жена имала розова коса, еден куп тетоважи и обетки и чудна облека. Откако докторот утврдил дека има...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е со умерен интензитет и се одвива по претежно суви коловози. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги...
Верски календар
На денешен ден
1844.- Во Виена умрел Јернеј Копитар, словенечки...
1858.- Се родил холандскиот лекар Кристијан...
1938.- Основана е Словенечката академија на...
1941.- Британскиот премиер Винстон Черчил и...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби