Ролинг Стоунс ја откажаа турнејата поради пандемијата

Ролинг Стоунс одлучија да ја откажат претстојната турнеја низ Северна Америка, што требаше да се одржи од 8 мај до 9 јули, поради коронавирусот што го зафати целиот свет.– Многу сме разочарани што мораме да ја откажеме турнејата. Се извинуваме на сите фанови кои се радуваа на турнејата колку и ние, но здравјето и безбедноста на секого се сега приоритет, соопштија на социјалните мрежи Ролинг Стоунс.

Минатата година, Ролинг Стоунс ја откажаа турнејата во Северна Америка поради тоа што Мик Џекер имаше операција на срце, но бендот ги одложи датумите и триумфално се врати назад во Чикаго.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот

Две камчиња залутани во Сахара се чудат:
- Види митинг човече!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози. За македонски државјани се затворени сите гранични премини за излез од државата. Затворени се сите гранични...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на здравјето. Во 1948...
1348.- Во Прага е основан Универзитет, прв во...
1614.- Умре шпанскиот сликар и вајар од грчко...
1770.- Роден е англискиот писател Вилијам...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби