Легендарната „Sweet Child of Mine“ како инспирација за сликовница за деца

Рок-групата „Guns N' Roses“ објавува сликовница за деца, инспирирана од една од нивните најпознати песни – „Sweet Child of Mine“ oд 1988 година. Дел од проектот е и писателот Џејмс Патерсон.– Како вечен обожавател на групата, јас сум возбуден што работам со нив и што ја оживеав познатата песна низ слики и приказна. Сликовницата ја слави љубовта и музиката и како сѐ тоа го разубавува животот на најубав можен начин, изјави Патерсон.

Приказната „Слатко мое дете“ е за Наталија и Маја – ќерка и внука на менаџерот на групата Фернандо Лебелси ги прикажува нивните авантури со турнеите на бендот.

Патерсон неодамна ја издаде книгата „Претседателот исчезна“ – со поранешниот американски претседател Бил Клинтон. За групата „Guns N' Roses“, ова е прв ваков ангажман. Сличен проект имаше и Пол Макартни од „Битлс“, лани, кога ја објави „Еј Грандуд!”Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Господ решил да ја посети земјата и да види колку се добри луѓето. И се симнал облечен како скитник седнал да проси. Поминало долго време никој ништо не му дал и тоа време досол...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: На регионалниот патен правец Р2431 Штип - с.Аргулица - Плачковица (детско...
Верски календар
На денешен ден
1784.- На островот Кодијак, на Алјаска формирана...
1867.- Роден е Џон Голсфорди, англиски писател,...
1909.- Во Солун е извршен втор неуспешен обид за...
1915.- Во селото Никифорово, гостиварско, е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби