Викторија Бекам искешира милион фунти од обединувањето на „Spice Girls”

Британската пејачка и дизајнерка Викторија Бекам заработила околу милион фунти од обединување на „Spice Girls“ и покрај тоа што одби да пее со групата.Бекам добила една петтина од приходите од реклами, лиценцирани спогодби и продажби на предмети со брендот на групата. Во меѓувреме, модниот бизнис на Бекам со години не е профитабилен. Загубите на нејзината компанија за 2019-та година изнесуваат 12 милиони фунти.

Бендот лани имаше турнеја со 13 концерта кои им донесоа заработка од 4,5 милиони фунти.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Влегува човек со куче во кафич, седнува на шанк и порачува две чаши виски. Му ги дава шанкерот чашите и овие двајцата ги испиваат. Некоја девојка во кафичот зачудена се приближува...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1789.- Граѓаните на Париз го освоија злогласниот...
1817.- Во Париз умре Мадам де Стал, француска...
1889.- Во Париз, во присуство на 335 делегати од...
1907.- Кај селото Ракле, Прилепско, на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби