Кејти Пери со нов албум по три години пауза

Поп-ѕвездата Кејти Пери го објави датумот на излегувањеето на новиот албум „Smile“,а тоа е 14 август годинава. Ова ќе биде и првиот нејзин албум по „Witness“ од 2017 година.Пејачката претходно ја претстави и најавната песна за албумот – „Daises“, а наскоро ќе излезе и видеоспотот за насловната „Smile“. Зборувајќи за неа, пејачката вели дека песната настанала во многу тежок период од нејзиниот живот.

-Насловната песна на албумот ја напишав доодека минував низ едно од најмрачните времиња од мојот живот и кога ја загубив насмевката. Целиот албум е всушност, едно мое патување кон светлината – приказна за борба, надеж и љубов, напиша таа на Инстаграм.

Албумот ќе има 16 песни.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Родителите на Игорче отишле надвор од градот за викендот па земале бебиситерка да го чува додека се вратат. Пред да си легне во кревет Игорче &иацуте; рекол бебиситерката:
- Мене...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Патниот правец Р2332 Охрид – Ресен, преку националниот парк Галичица, затворен е за сообраќај за сите видови на возила од 15.11.2020 до 01.04.2021. РАБОТИ НА ПАТ: ДТГ ЖИКОЛ...
Верски календар
На денешен ден
1821.- Прокламирана е независноста на Перу, со...
1871.- Франција капитилираше во војната со...
1878.- Во Њу Хевн, САД пуштена е во употреба...
1887.- Во Лоѓ, Полска, е роден Артур Рубинштајн,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби