Нокаут за победата на Макфест: Оваа 2020 година сепак не била толку лоша

„Нокаут“ и песната „Сакам да живеам“, на авторите Никола Перевски и Огнен и Филип Неделковски, е победник на овогодинешното издание на Макфест. Тие ја добија паричната награда од 5000 евра, додека втората награда од 3000 евра замина кај Ѓоко Танески за песната „Ден по ден“.

По овој повод бендот преку FB статус и се заблагодари на својата публика за љубовта и подршката низ годините.        -Оваа 2020 година сепак не била толку лоша. Победата на Макфест доаѓа во можеби најсложениот, но и најсреќниот период за НОКАУТ. Победа, која пред сè им ја посветуваме на оние за кои живееме, за кои твориме, од кои ја добиваме најголемата поддршка и љубов повеќе од 25 години - нашата публика! Ве сакаме од срце!

Тие што нè сакаат, заслужуваат најголемо внимание!

Ќе излажеме ако кажеме дека не сме изненадени и пресреќни. Благодарност до Макфест за беспрекорната организација во овие ненормално нормални времиња. И секако за статуетката која е само уште еден доказ за вредноста која го носи имео НОКАУТ сиве овие години.

Огнен и Филип Неделковски, неизмерно благодарам за успешната соработка. Чест и гордост е да се работи со вас. Оваа победа е и ваша! Огромен поздрав и до продуцентот на песната и нашиот драг пријател Дарко Димитров.

Длабок наклон од целиот бенд, од Пере, Баге, Боро, Вичи, Горанчо и Гоки за нашите семејства, пријатели, соработници, и за сите оние кои нè поддржуваат и веруваат во нас. Без вас ништо немаше да биде исто.

Се гледаме на друго место и во друго време!Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот


- Што е храброст:
- Да му се посереш на комшијата пред врата, па да му заѕвониш и да му побараш тоалетна хартија.

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Меѓународен ден на штедењето.
1517.- Водачот на германските реформи Мартин...
1517.- Умре италијанскиот сликар Фра Бартоломео,...
1795.- Роден е англискиот писател Џон Китс, еден...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби