Џеј Ло и двојно помладиот Малума приредија провокативно шоу за АМА наградите

Латино дивата, Џенифер Лопез (51) никогаш не потфрлува со својот перформанс на сцената. Мега популарната Џеј Ло заедно со двојно помладиот Малума, ноќеска приреди мошне возбудливо и сензуално шоу за време на својот настап на АМА 2020 (Американски музички награди).Дуото ги изведе Pa' Ti и Lonely, а Лопез се погрижи да биде добро запаметена како со провокативната кореографија, така и со облеката која не остави многу простор за фантазија.

Поп дивата доминираше и на црвениот тепих, каде блесна во дводелна металик креација од Balmain, во комбинација со сребрени високи потпетици и „влажен“ изглед во стилот на Ким Кардашијан.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби