Тејлор Свифт доби три АМА награди и постави нов рекорд

Во Мајкрософт театарот во Лос Анџелес синоќа беа доделени Американските музички награди (АМА). Водителка на шоуто беше Тараџи Хенсон, a меѓу оние кои настапија, се Џенифер Лопез, Меган ди Сталион, Малума и други.Тејлор Свифт доби три награди – уметничка на годината, поп-рок изведувачка и најдобар музички спот, за песната „Сardigan”. Со тоа, таа го држи рекордот на најмногу освоени АМА-награди.

Доџа Кет е најдобра дебитантка, а Џастин Бибер и Ден + Шеј ја добија наградата за најдобар дует или соработка, како и најдобра кантри-песна, за песната „10.000 hours“.

Џастин Бибер е најдобар машки поп/рок изведувач. Најдобра поп/рок група е „БТС“. Најдобра поп/рок песна е „Don’t Start Now”. Најдобри рапер и раперка се Џуси Ворлд и Ники Минаж. Најдобра рап-песна е „WAP” на Меган ди Сталион и Карди Би. Викенд и Доџа Кет се најдобри соул/ар-ен-би изведувачи.

Најдобри латино изведувач и изведувачка се Бед Бани и Беки Џи. Најдобар албум за филмска музика е „Birds of Prey: The Album“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Мујо и Фата излегле со кучето на прошетка, кога по некое време Фата се сетила дека заборавила да облече гаќи. И му текнало на Мујо идеја:
- Фато, дај на кучето да те помириса...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1533.- Англискиот крал Хенри Осми се ожени со Ана...
1579.- Во Утрехт побунетите провинции Холандија,...
1627.- Роден е Роберт Бојл, англиски физичар и...
1736.- Роден е францускиот математичар,...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби