Ристе Ристески со емотивна изведба на „Место на злосторот“

Победникот на најгледаното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и ексклузивец на продукцијата „Гранд“, Ристе Ристески ги изненади своите фанови со нови музички видеа кои ги снима во домашна атмосфера.Прва песна која ја отпеа во низата е „Као у сну“ од Тони Цетински, па продолжи со големиот хит „Место на злосторот“ од нашата непреболена легенда Тоше Проески, но доколку го следите неговиот Инстаграм профил многу наскоро ќе слушнете уште неколку големи хитови во негова изведба.

Што се однесува до авторскиот материјал, Ристески веќе има готови студиски песни на македонски и српски јазик чие објавување беше одложено поради светската пандемија предизвикана од новиот корона-вирус.

По одложувањето на авторскиот материјал, пејачот замина во медиумска илегала и не објавуваше нови материјали на своите профили на социјалните мрежи се до почетокот на годинава кога сподели фотографии од својот одмор на преубавиот Копаоник каде уживаше две недели.

Во продолжение уживајте неговата емотивна изведба на песната „Место на злосторот“.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби