Тејлор Свифт најплатена музичарка за 2020 година

Американската поп-пејачка Тејлор Свифт се најде на врвот на Билборд топ-листата најплатени уметници за 2020 година, со над 23 милиони долари приходи.По бурната година на откажани концерти и какви било настапи во живо, поради корона-пандемијата, музичката ѕвезда се врати на списокот американски „музички парајлии“, со вкупно 23,8 милиони долари. Тоа, сепак, е помалку за 99,6 милиони, кога последен пат беше на врвот на оваа листа, 2018 година.

Ова е првпат во историјата на музиката, турнеите на најуспешните уметници да не придонесат за тоа кој е на врвот на топ листите. За своето прво место, Билборд проценува дека Тејлор заработила 10,6 милиони долари од стрим-услуги, 10 милиони од продажба на постари дела и 3,2 милиони од издавање нова музика.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
една баба оди на лекар.Кога докторот ја прашува што е проблемот таа му вели дека многу прди, прдежите не се слушаат но многу смрдат.Докторот и дава лекови и и вели да се врати на...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1685.- Лондон го зафати голема епидемија на чума...
1939.- Советските единици врз основа на...
1943.- Во селото Подвис, кичевско почна да...
1961.- Со основано сомнение дека е жртва на...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби