AББA повторно меѓу првите 10 синглови во Велика Британија

Шведската поп-група AББA првпат по 40 години се враќа меѓу првите 10 најпродавани синглови во Велика Британија, со два нови наслова од нивниот нов албум „Voyage“.„I Still Have Faith in You“ и „Don’t Shut Me Down“ засега се на шестото и седмото место на ранг-листата во Обединетото Кралство, според првите објави за продажбата и стрим-услугите. Официјалната топ-листа ќе биде објавена вo петок.

– Ако продолжи со оваа динамика, овие наслови ќе бидат првите синглови на АББА меѓу првите 10 во Велика Британија, по „One Of Us“, од декември 1981 година, истакна телото задолжено за класификацијата.

„I Still Have Faith in You“ бележи солидна продажба на CD-а и плочи, а „Don’t Shut Me Down“ е најсимнуваната песна во Велика Британија оваа недела, соопштуваат оттаму, додавајќи дека вкупниот тираж е над 500.000 пати. Двата нови сингла се наоѓаат на „Voyage“ – првиот студиски албум на АББА, по „The Visitors“ од 1981 година.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Полицаец на работа на стадион, за време на утакмица се туфка ли туфка, па на крај изнервиран станува и вика:
- Па добро бе мајку му стара, не може ли да ќутите и да...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1791.- Роден е Мајкл Фарадеј, англиски физичар и...
1792.- Во екот на војната со контрареволуцијата...
1862.- Американскиот претседател Абрахам Линколн...
1933.- Во Париз почна Светскиот младински...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби