Мараја Кери најави нова божиќна песна

Авторката на вечниот хит „All I Want For Christmas Is You“ – Мараја Кери одлучи повторно да ги згрее своите обожаватели за претстојните празници, па следниот петок ќе објави нова божиќна песна.

Синглот е насловен „Fall In Love with Christmas“ и е во соработка со Калед и Кирк Френклин. Ова го објави самата „кралица на Божиќ“ на својот интернет-простор покрај куса видеонајава со Кери светкав „Дедо Мраз“ костим.

„Подготвени сте? Одиме!“, напиша таа под видеото на Инстаграм.

Потсетуваме дека Мараја Кери е меѓу најпрофитабилните изведувачи на божиќни евергрини. Секоја година, таа додава до милион долари од авторски права и слични приходи на нејзината банкарска сметка, поради безвременскиот хит „All I Want For Christmas Is You“, којшто пејачката го напиша и го продуцираше. Од објавувањето, 1994 година, песнава ѝ донесе повеќе од 60 милиони долари приход.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

* * *
Кои девојки повеќе ти се допаѓаат, оние што зборуваат многу или оние другите?
- Кои...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1662.- Умре Блез Паскал, француски математичар,...
1850.- Во Париз умре Оноре де Балзак, француски...
1936.- Франкистите од Шпанија го застрелаа...
1973.- Полковникот Пападопулос, шеф на воената...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби