Почина рок-пејачот Meat Loaf

Американскиот рок-пејач, актер и уметник роден како Марвин Ли Адеј, а попознат под уметничкото име Meat Loaf, почина вчеравечер, со сопругата Дебора покрај себе. Meat Loaf имаше 74 години.-Знаеме колку тој Ви значеше и навистина ја цениме сета љубов и поддршка додека минуваме низ ова време на тага поради губењето на еден таков инспиративен уметник и прекрасен човек. Од неговото срце до Вашите души – никогаш да не престанете ’да рокате’!“, се вели во соопштението на семејството.

Како актер и „хард рок“ изведувач имаше улога во над 100 филмови, ТВ-серии, музички видеа итн. Негови можеби најпознати улоги се оние во „Роки хорор шоуто“ (1975) и „Боречки клуб“ („Fight Club”, 1999, покрај Бред Пит и Едвардс Нортон). Како музичар има вкупно над 80 милиони продадени примероци од своите плочи.

За песната „I’d Do Anything for Love (But I Won’t Do That)“ која мина пет недели на број 1 на листите во САД 1993 година, а се најде и на врвот во Обединетото Кралство, Meat Loaf освои и „Греми“ награда за најдобра рок-изведба.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби