„Hold My Hand“: Лејди Гага ја објави моќната балада за „Top Gun: Meverick“

Лејди Гага официјално ја објави својата нова песна, моќна балада наречена „Hold My Hand“ која ќе биде дел од саундтракот на филмот „Top Gun: Meverick“.

-Кога ја напишав оваа песна за Top Gun: Maverick, не ги сфатив многуте слоеви низ кои таа се протега низ срцето на филмот, мојата психа и природата на светот во кој живееме, сподели Гага и додаде дека создавањето на песната за продолжението на Top Gun било долг процес.

-Работев на тоа со години, го усовршував, се обидував да го направам наше. Сакав да направам музика во песна во која ја споделуваме нашата длабока потреба да бидеме разбрани и да се обидеме да се разбереме - копнеж да бидеме блиски кога се чувствуваме толку далеку и способност да ги славиме животните херои, додава пејачката.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби