Telekom Electronic Beats ви претставува: Една вечер со Били Ајлиш во живо во Германија

Telekom Electronic Beats, заедно со добитничката на Греми и Оскар, Били Ајлиш, повторно ќе се поврзе со публиката во салата Телеком форум во Бон на 1-ви јуни, откако Били го најави својот прв европски настап во живо пред започнувањето на европскиот дел од нејзината светска турнеја „HAPPIER THAN EVER, THE WORLD TOUR“.

На ова специјално шоу, Били – една од најголемите ѕвезди коишто се појавија во 21 век – ќе настапи со нејзиниот брат ФИНИЈАС во седиштето на Дојче Телеком во Германија, каде што ќе отсвират песни од нејзиниот мулти-платинест првенец „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?, како и од нејзиниот втор албум „Happier Than Ever“, којшто ги освои светските топ-листи.

-Посебно е чувството кога настапувам на сцена и многу сум среќна што по толку долго време повторно ќе можам да се поврзам со моите обожаватели во Европа вели Били Ајлиш.

Telekom Electronic Beats создава исклучителни културни моменти, со моќта на технологијата и реалните животни искуства. Концертот во живо на Били во соработка со Дојче Телеком ги следи претходните кампањи „What We Do Next“ и „Project Futureproof“, чијашто цел беше да го прослават огромниот потенцијал на Генерацијата Z.

-Минатата година ја прославивме 20-годишнината од Telekom Electronic Beats, а додека светот продолжува да се соочува со предизвици, ние се надеваме дека нашата платформа ќе продолжи да помага во создавањето мирен и оптимистички поглед кон иднината, вели Улрих Кленке, Главен директор за бренд во Дојче Телеком.

-Нашата соработка со Били ни овозможи да оствариме една вечер на оптимизам со еден од најинспиративните таленти на нашата генерација.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
- Тато, да не спиеш?
- Не! Кажи што сакаш.
- Дај ми 200 денари за во град,
- Остај ме бе, нели гледаш дека СПИЈАМ!

* * *
Се јавува плавуша во Авиоимпекс:
- Се извинувам,...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1882.- Германскиот бактериолог Роберт Кох...
1905.- Во Велес е роден Стефан Гајдов,...
1972.- Во Москва е потпишан договор меѓу САД и...
1994.- Весникот на албански јазик "Флака е...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби