Концерт на Каролина Гочева „Ајде да летаме – GREATEST HITS“

На Стадионот на Армијата под името „Ајде да летаме – GREATEST HITS“ Каролина Гочева на 1 јули првпат ќе одржи концерт на отворено во Скопје.– Концертот ќе биде со сериозна, светска продукција, светло и звук – какви што доликуваат на голем и грандиозен концерт на Каролина Гочева. Влезниците ќе бидат пуштени во продажба од 8 јуни на avalon.mk и ширум нашата продажна мрежа, по следните цени и категории, информираат од Авалон Продукција.

Партер влезниците ќе бидат по цена од 700 денари, фан пит влезниците ќе чинат 990 денари, а ВИП влезниците 1 500 денари.

Патувајќи низ времеплов од спомени и емоции, од Авалон додаваат дека присутните ќе имаат можност да ги слушнат хитовите „Хипокрит“, „За нас“, „Капка под небото“, „Не се враќаш“, „Се лажам себе“ и уште многу други хитови што ја одбележаа 30 годишната кариера на Каролина.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби