„20 години ДНК“ – 20 дена билети по промотивна цена

Почнувајќи од денеска точно напладне, па во следните 20 дена, односно до 2 јули билетите за јубилејниот концерт на ДНК закажан во арената „Борис Трајковски“ на 3 декември, ќе се продаваат по промотивни цени: фан пит 200 денари, седење (трибини) 350 денари ВИП 800 денари и ВИП коњопој 800 денари.По завршувањето на овие 20 дена, односно веќе од 2 јули ќе важат следниве цени: фан пит 350 денари, седење (трибини) 450 денари, ВИП 1000 денари и ВИП коњопој 1000 денари.

Билетите ќе бидат достапни преку продажната мрежа на mktickets.mk, односно во Скопје – ЛитератураМК Super Store – City Mall, ЛитератураМК – Буњаковец, ЛитератураМК – Веро центар, ЛитератураМК – улица „Македонија“, ЛитератураМК – ГТЦ приземје, ЛитератураМК – Ramstore Mall, ЛитератураМК – East Gate, Југотон ГТЦ, ЈК Травел – ТЦ Бисер Аеродром; Штип: Лаб Кафе; Велес: Унисон; Прилеп: ТА Бран; Куманово: Тобако Агора; Тетово: Гранд Тобако, Монако Тобако; Гостивар: Тобако Вона Пет (кај судот); Охрид: ТА Вис Пој; Битола: ЛитератураМК, Brothers Тобако; Струмица: ТА Сафари, ЛитератураМК; Радовиш: Халкидики травел.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Се запишале Трпе, Мали Џокица и Џемо во прво одделение. После првиот час, земале да си ги мерат пенисите.
Знаете кој имал најголем?
Џемо, зашто имал 18 години!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден за заштита на животните
- Светски ден на населбите
1669.- Во Амстердам умре Харменсон ван Рајн...
1787.- Роден е францускиот политичар и историчар...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби