Кејт Буш на врвот на топ-листата во Велика Британија

Кејт Буш го обезбеди првото место на британската официјална музичка топ-листа, со враќањето на песната „Running Up That Hill“ од нејзиниот петти студиски албум „Hounds of Love“ (1985), благодарение на научно-фантастичната драма на Нетфликс – „Stranger Things”.

Песната стигна до број 3 во првото свое издание, но со новата ТВ-серија си најде нови обожаватели меѓу помладите генерации. Уште повеќе, „парчето“ одлично се претставува и на музичките топ-листи во повеќе земји, вклучително и во САД.

Кејт Буш стана позната во 1978 година со својата деби-песна „Wuthering Heights“. Потоа, на 19-годишна возраст, таа ги освои фановите со својот уникатен глас и експресивните танцови движења. Таа со ентузијазам ја коментираше новата популарност на песната и рече дека е обожавателка на научно-фантастичната драма создадена од браќата Мет и Рос Дафер.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Хасо отворил аптека. Еден ден морал да оди на службен пат, па го замолил Мујо да го замени. Кога се вратил Хасо од пат го прашува Мујо.
- Се снајде ли!
- Ееее, како не бе!
- И...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1535.- Во Тауер Грин е погубен Томас Мор,...
1885.- Францускиот научник Луј Пастер за првпат...
1893.- Умре Ги де Мопасан, француски писател,...
1971.- Во Њујорк умре Луј Амстронг, познат под...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби