ФОТО: Бијонсе се враќа на музичката сцена со нов албум и провокативен имиџ

Бијонсе е подготвена за освојување на светските топ листи, со нејзиниот нов албум ,,Renaissance”, што треба да биде објавен на 29ти јули.Четириесет годишната ѕвезда покажа дел од промотивниот материјал за албумот и ја загреа атмосферата кај своите фанови бидејќи позира речиси гола, качена на холографски коњ.

-Создавањето на овој албум ми овозможи да имам место каде што ќе сонувам и ќе најдам излез за време на еден страшен период за светот. Ми овозможи да се чувствувам слободно и авантуристички во време кога нештата многу малку се придвижуваа. Мојата намера беше да создадам безбедно место, место без осуда. Место каде што ќе бидеме ослободени од перфекционизмот и прекумерното размислување. Место каде што се вреска, се ослободува, се чувствува слобода, вели Бијонсе.

Пејачката се надева дека љубителите на нејзината музика, ќе најдат инспирација во нејзиниот нов албум и ќе се чувствуваат уникатно, моќно и секси.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби