„Break a leg“ – Европски шампиони!

Најуспешниот македонски хип хоп клуб, „Break a Leg“ кој брои повеќе од 400 членови, се закити со три титули на Европското првенство во хип хоп 2022 на кое учествуваа над 1800 танчери, од 21 земја од Европа.Имено, танчерите од „Break A Leg“ се прогласени за Европски шампиони во категорија хип хоп бетл за деца и возрасни, како и Европски Вицешампиони во категорија деца-формации, во конкуренција на 11 репрезентации.

Следен предизвик за танчерите од „Break a Leg“ е Светското првенство во хип хоп, кое ќе се оддржи во Австрија.„Break a Leg“ заедно со „Eat the Beat“ се организатори и на Европското првенство во џез - модерен и класичен балет, со што нашата земја повторно ќе ги обедини најдобрите од најдобрите танчери од Европа.

Другари , Европски шампиони во деца и сениори 🇲🇰❤️ Македонската химна ечи во Јане Сандански 😍😍😍😍 Каква екипа, каков викенд во Скопје 💥 Најгорди на целиот свет!!! Македонска Асоцијација за Модерни Танци (MAMT)

Posted by Studio BREAK A LEG on Tuesday, July 5, 2022Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби