Горан Папаз викендов на најстариот фестивал во Европа

После солистичкиот концерт во Скопје, Папаз заедно со неговиот бенд, оваа сабота ќе настапува на еден од настарите фестивали во Европа, “Мермер и Звук“ во Аранѓеловац, соседна Србија.Ќе го придружуваат Танче Гроздановски на гитара, Иван Еминовиќ на пијано и Дамјан Зифовски на тапани.

Концертот ќе биде на отворената сцена Буковичка бања од 22 часот. Папаз неодамна го промовираше синглот на кој му гостува Влатко Стефановски“Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Си биле американец, французин и Трпе.
Американецот се фали.
-Мојата жена е лавица!
-А мојата е тигрица , рекол французот
-И мојата жена не е човек,рекол Трпе!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по претежно суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
1571.- Шпанската морнарица кај Лепанта во...
1849.- Во Балтимор умре Едгар Алан По,...
1879.- Британските трупи извршија инвазија врз...
1885.- Во Копенхаген е роден Нилс Хенрик Давид...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби