ВИДЕО: Бијонсе го објави првиот соло албум по пауза од 6 години

Точно на полноќ Бијонсе го објави долгоочекуваниот седми студиски албум насловен Renaissance.

Суперѕвездата (40) се огласи на својот Инстаграм за да го прослави објавувањето споделувајќи топлес фотка инспирирана од диско ерата.Таа потоа им се заблагодари на своите фанови што се здружија и чекаа да го слушнат новото дело на неговиот официјален датум на објавување.

Албумот содржи 16 песни, вклучувајќи го и претходно објавениот сингл Break My Soul, кој излезе минатиот месец.

Renaissance го означува првиот соло албум на ѕвездата по шест години, од објавувањето на Lemonade во 2016-та година. Хали Бери, Лизо, Меган Ти Сталион, Чарли Пут и другите фанови на познати личности ја изразија својата возбуда поради новата музика на социјалните мрежи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1642.- Во Болоња умре Гвидо Рени, италијански...
1814.- Во Нови Винодолски е роден Иван...
1903.- Во Крушево е роден Никола Мартиноски,...
1966.- Започна "Културната револуција" во НР...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби