Џастин Бибер објави пауза од музичката кариера

Пејачот Џастин Бибер објави дека привремено ја прекинува својата веќе одложена турнеја „Justice World Tour“, поради здравствени проблеми. Музичарот, имено, на Инстаграм напиша дека шесте настапи во живо што ги направи откако му е дијагностициран синдромот Рамзи Хант на почетокот од оваа година „си го зеле данокот“.-Минатиот викенд настапив на музичкиот фестивал ,,Rock In Rio” и дадов сѐ од себе пред луѓето во Бразил, вели Бибер и додаде дека „е погоден од исцрпеноста“.

По консултација со лекарите, семејството и тимот, пејачот ги извести обожавателите дека неговото здравје е, сепак, најважно.

-Сега ќе се одморам од турнеите. Ќе бидам добро, но ми треба време да се одморам и оздравам, напиша тој, им се заблагодари на своите фанови за поддршката, молитвите и убавите пораки и им порача: „Ве сакам сите многу!“

Турнејата на Бибер веќе беше одложена на почетокот на годинава бидејќи пејачот и членови на неговиот тим беа позитивни на Ковид-19. Светската турнеја почна во март. До март 2023 година беа закажани 70 концерти во Јужна Америка, Азија, Австралија, Нов Зеланд и Европа.

Пејачот не објави кога би можел да се врати на сцената.

Во јуни, канадскиот пејач откри дека му бил дијагностициран синдромот Рамзи Хант, којшто се одликува со парализа на дел од лицето. Поради опоравувањето, тој е принуден да ги откаже настапите до следното известување.

Бибер стана поп-ѕвезда на 13 години со низа песни коишто бргу станаа светски хитови.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Во лудница оди комисија да ги провери лудаците кој како се понаша и одат од еден до друг, некој се замислува дека е авион, друг скока во празен базен и така натаму. Доаѓаат до...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
- Светски ден на книжевните преведувачи
- Светски ден на глувите
1846.- Американскиот стоматолог Вилијам Мортон...
1882.- Роден е германскиот физичар Ханс Вихелм...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби