Концерт на FUNK SHUI во Скопје

После точно 4 години, Фанк Шуи се враќаат со самостоен концерт, на 31ви март во Денсинг салата на МКЦ!Овој концерт воедно претставува и промоција на долгоочекуваниот трет студиски албум насловен “Никогаш Пак”, во кој се наоѓаат добро познатите хитови “Крик” “Метеори”, “Ветер”, “Не Време”.

Фанк Шуи најавуваат концерт од час и половина во кој покрај селекција од нивните веќе добро познати минати изданија, за прв пат во целост ќе го изведат и новиот албум.

Влезниците за концертот ќе бидат во продажба од вторник (7ти март) од 10 часот наутро, онлајн на bileti.mkc.mk , како и на билетарницата на МКЦ.

Првите 100 билети - по цена од 300 ден, останатите - 400 ден, a на денот на концертот - 500ден.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Вицови за плавуШи

* * *
- Што вика плавуша кога ќе и дувнете во уво?
- Фала за идејата.

* * *
- Зошто плавуша има плави очи?
- Низ тилот и се гледа небото.

* * *...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На...
Верски календар
На денешен ден
- Денеска е Светски ден на правата на...
1452.- Во Винчи, кај Емполи, во Тоскана, е роден...
1764.- Умре Жан Антоанет Поасон, маркиза од...
1765.- Во Санкт Петербург умре Михаил Василевич...
Хороскоп

Овен Бик Близнаци Рак Лав Девица Вага Скорпија Стрелец Јарец Водолија Риби